W inwestycjach Angel City we Wrocławiu i Angel Stradom w Krakowie trwają ostatnie prace wykończeniowe. W tym kwartale nastąpi oficjalne przekazanie kluczy mieszkańcom.
  • Angel Poland Group oddaje dwie inwestycje z sektora premium, które wpisują się w ideę rewitalizacji historycznych obiektów oraz terenów poprzemysłowych.
  • We wrześniu inwestor zakończył procedury odbiorowe Angel Stradom i wkrótce zamierza przystąpić do wydawania lokali nabywcom.
  • Wkrótce zostanie oddany do użytku budynek Angel City. Powstanie w nim 370 mieszkań.

Angel Poland Group na polskim rynku działa od 18 lat. W tym czasie zrealizował szereg projektów i zatrudnił setki osób. Obecnie we Wrocławiu wszczynane są ostatnie procedury, których celem jest zakończenie robót budowlanych i przystąpienie do odbioru 370 apartamentów o podwyższonym standardzie. W Krakowie wydawanie 135 apartamentów segmentu premium rozpocznie się w drugiej połowie października.

Firma działa głównie na rynku wrocławskim i krakowskim. Dotychczas zrealizowała tam m.in. kompleksy mieszkaniowe Angel Plaza, Angel City i Angel Wawel w Krakowie oraz Angel Wings, Angel River we Wrocławiu. W ramach grupy działają również dwa wybudowane przez nią hotele we Wrocławiu: The Granary oraz mix use – OVO Hilton Wrocław obejmujący Double Tree by Hilton. Teraz w Krakowie powstaje kolejny – pięciogwiazdkowy Autograph Collection by Marriott, znajdzie się on w bezpośrednim sąsiedztwie Angel Stradom.

W sąsiedztwie Wawelu

Budowa apartamentowca Angel Stradom dobiegła końca. We wrześniu inwestor zakończył procedury odbiorowe i wkrótce zamierza przystąpić do wydawania lokali nabywcom. W tej chwili na terenie budowy apartamentowca znajdują się ogrodnicy wykonujący ostatnie nasadzenia oraz pielęgnujący gotowe już części ogrodów.

– W dzisiejszym budownictwie kluczowe znaczenie odgrywa zieleń. W ramach akcji Zielone Fundamenty Angel, staramy się zwiększyć liczbę drzew w miastach, w których budujemy. Wiemy, jak ważne jest środowisko naturalne. Zwracają na nie uwagę także nasi klienci, którzy w czasach pandemii szczególnie cenią sobie kawałek zielonej oazy w otoczeniu ich mieszkania. Dlatego łącznie na terenie inwestycji Angel Stradom znajdzie się 40 dużych, co najmniej czterometrowych drzew oraz ponad 10 tys. sztuk mniejszych i większych roślin – wylicza Bartłomiej Kostecki, project manager Angel Stradom.

Część mieszkalna została już prawie w całości sprzedana. Obiekt posiadał 135 apartamentów, z których największy miał ok. 300 mkw.

–  Z dostępnych apartamentów zostawiliśmy jedynie dwa penthousy, widok który się z nich rozpościera jest bezcenny. Wszystkie pozostałe apartamenty znalazły swoich nabywców. Nasi klienci są bardzo świadomi i wiedzą, że lokalizacja jest absolutnie niepowtarzalna, a kupno w naszej inwestycji to najlepszy sposób na ulokowanie kapitału, którego wartość będzie rosła – podkreśla Małgorzata Nowodworska, dyrektor marketingu i sprzedaży Angel Poland Group.

Poza apartamentowcem ze 150 miejscami parkingowymi, w połowie 2022 r. pojawi się najbardziej reprezentatywna część inwestycji – hotel Stradom House. Przeważająca jego cześć znajduje się w budynku frontowym przy ul. Stradomskiej. Od początku inwestycja ta była dla dewelopera ogromnym wyzwaniem. Przed rozpoczęciem prac kamienica była w stanie ruiny, natomiast odpowiednie przepisy wymagały odrestaurowania części zabytkowych i wkomponowania ich w całość. Niebawem ten historyczny budynek zyska nowy blask, a każdy będzie mógł wówczas skorzystać z części ogólnodostępnych takich jak restauracja, fitness, basen czy SPA.

Magia Przedmieścia Oławskiego

Przedmieście Oławskie jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się terenów we Wrocławiu. To właśnie na jego obrzeżach, w okolicy rzeki Oławy, przy ul. Walońskiej, już wkrótce zostanie oddany do użytku nowoczesny budynek Angel City.

Znajduje się w nim 370 mieszkań o zróżnicowanej powierzchni. Przyszli mieszkańcy apartamentowca będą mieli do dyspozycji lobby z całodobową ochroną, centrum fitness i strefę SPA o powierzchni prawie 200 mkw., oraz rowerownię. W podziemnej części znajdą się stacje ładowania pojazdów elektrycznych, natomiast na parterze zaplanowano pasaż handlowo-usługowy o powierzchni ponad 1800 mkw.

Także w tej inwestycji deweloper nie zapomniał o zieleni, którą wypełni się wewnętrzny dziedziniec oraz część dachów, gdzie powstaną klimatyczne kompozycje wraz z drzewami.

– Angel City to nowoczesny budynek oferujący spójną wizję starannie przemyślanego projektu o dopracowanych detalach pod kątem funkcjonalności i harmonii z otoczeniem. W budynku zaprojektowano szeroką gamę mieszkań – od jednopokojowych, aż po ponad 100-metrowe apartamenty z tarasami. A to wszystko tak naprawdę w bezpośrednim sąsiedztwie starego rynku – podsumowuje Iwona Jurczenko, dyrektor sprzedaży Angel Poland Group we Wrocławiu.

Przykład Angel Poland Group pokazuje, że pandemia nie odstraszyła nowych nabywców. W obu miejscach deweloper sprzedał już większość mieszkań. Pozostało zaledwie kilkadziesiąt apartamentów w Angel City oraz ostatnie dwa w Angel Stradom. To prawdopodobnie ostatnia szansa, by stać się właścicielem tych prestiżowych nieruchomości.

Angel_003 DSC08582

Używamy plików cookie na naszych stronach internetowych, aby zwiększyć komfort użytkowania. Dowiedz się więcej o plikach cookies.